הרב סיון מס היא יור' "יהדות חילונית" ודיקן "IISHJ - תמורה יהדות ישראלית" המכון הגבוהה להכשרת מנהיגות יהודית ורבנים חילונים. ומרכז פיתוח ליזמות בתחומי יהדות כתרבות, בזירה הציבורית, קהילתית ומשפחתית. הרב מס ייסדה את "תמורה יהדות ישראלית" בישראל יחד עם צוות הוגי דעות והמכון הבינלאומי ליהדות חילונית הומניסטית בארה"ב ובישראל בשנת 2003. מאז הכשיר המכון עשרות רבנים חילונים גברים ונשים שהקימו את מרח"ב - מועצת הרבנים החילונים בישראל שמהווים חלק אינטגרלי מ"יהדות חילונית". במהלך העשור האחרון הוציאה לאור "יהדות חילונית" ספרים ובטאון, עמיתי תמורה לומדים ובוגרים ערכו אלפי טקסי חיים וטקסי חג, הרצאות סדנאות ופעילים בהקמת קהילות.

טקסים

"היהדות היא אורח חיים בו אנו בוחרים לחיות"...הטקס הוא חוויה מכוננת לרגעים ולשנים שבאות אחריו, על כן יש להשקיע בתכניו ובאופן חגיגתו שיהיה איכותי ורלוונטי לאורח החיים של כל אחד ואחת". אני שמחה כל פעם מחדש כשניתנת לי ההזדמנות להעצים את חווית הלימוד והאירוע בטקסי החיים השוניםאני רואה בעבודה זו שליחות חשובה בכל סוגי הטקסים האבלים והשמחים. זו חובה וזכות שלנו כיהודים, ליצור הזדמנויות לחגוג ולשמוח"

הטקסים שהרב סיון מס עורכת, מעוגנים בתרבות היהודית ומבוססים על ערכים הומניסטים בביטוי יהודי. תהליך הבניית הטקס מושתת על כבוד למשפחה החוגגת ולקונטקסט בו הם חיים.

השאיפה למצוינות ואחריות מאפיינת את כל הפעילות, כל טקס מקבל את מלא תשומת הלב. כל אירוע אישי וציבורי מהווה רגע חשוב בחיים ועל כן חשוב שיבטא את האמונות ואורח החיים של האדם ומשפחתו החוגגת.

סדנאות והרצאות

אחדות ולא אחידות: אחדות העם היהודי מותנת בגישה הרואה במגוון ובפלוראליות אידיאולוגיה אמונית

חתונה חילונית ללא תחפושת: "אמרו במה אתם מאמינים – ועשו את מה שאתם אומרים" חתונה ביושרה בהלימה לערכים ולאמונות של בני הזוג.

סוף סוף תמורה חיובית ביהדות הישראלית.: כיצד עשייה חיובית ציונית ופלורליסטית מסייעת לחברה הישראלית בכלל וליהודית בפרט.

התנ"ך זה הספר שלי: כיצד בכל חג שבת וטקסי חיים ניתן להינות מסיפורי ושירי התנ"ך הדגמות וכלים מקורות הבת/בר מצווה: בציונות החילונית וביהדות הרבנית ואף זו שקדמה לה במקרא. הדיאלוג הבן תרבותי דתי ראיות באומנות.

במה מאמינים יהודים חילונים. – רבנים חילונים מאמינים באחדות ולא באחידות ההרצאה מבוססת על ספרו של פרופ' יעקב מלכין.

הגיע הזמן לדבר: הדיאלוג כאמצעי לאחדות העם היהודי.

3000 השנה הראשונות של אומנות הדמות היהודית

כן יש דבר כזה, למרות האיסורים, למרות הסטריאוטיפ

   תקשורת 

הרב החילונית הישראלית הראשונה מחפשת תחליף לתואר רב מאת עמירם ברקת, "הארץ", 7.1.2004

היהדות החילונית יוצאת מגיל ההתבגרות, "הארץ", 21.2.2007, מאת יאיר שלג

2009: בית דין לגיור חילוני יחליף הרבנות הראשית, "הארץ", 16.11.2008 , מאת שחר אילן 

מאמרים

יזכור עם ישראל את בניו ובנותיו - "עליהם השלום, ועלינו הזכרון"

להחזיר את משה להגדה: איזה מהומה הייתה נוצרת היום אם איגוד הרבנים החילוניים היה מפרסם הגדה של פסח ללא אחד מגיבורי הסיפור, למשל ללא אלוהים.

מדוע תג מחיר אינו מייצג את היהדות שבשמה הוא פועל

לביטול "עזרת הגברים" ו"עזרת הנשים" רבנים פועלים ביושרה